Аналіз статусу та значення асоціацій в галузі птахівництва в ЄС

A.V.E.C. – асоціація птахівників та продавців птиці в ЄС

М’ясо птиці є другим найбільш важливим видом м’яса в ЄС сьогодні. Европейський річний об’єм виробництва складає близько 11 млн тонн, а середні витрати – близько 23 кг на душу населення у рік.

Європейський птахівництво налічує більше 400 000 співробітників по усій Європі, має річний обіг 107 млрд євро, і споживає біля 20т загального обсягу виробництва зернових в ЄС в якості корму для птаха і, таким чином, набуває величезного економічного значення.

Зі збільшенням глобальних проблем зміни клімату АВЕК рада є найбільш стійким економічно ефективним об’єднанням, що побудовано на засадах екологічної безпеки на Світовому ринку виробництва м’яса.

АВЕК є добровільним, некомерційним об’єднанням, створеним в 1966 році. АВЕК представляє і відстоює інтереси Європейського сектора птахівництва. З 1966 року декілька країн приєдналися до Європейської спільноти. Сьогодні наші члени відносяться національних організацій, представляючи інтереси птахобійнь і птахівників в 17 державах-членах ЄС : Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія, Швеція і Сполучене Королівство.

АВЕК представляє європейську промисловість у галузі птахівництва і прагне знайти рішення загальних проблем. Підвищення конкурентоспроможності в умовах світу, що постійно міняється, є життєво важливим для Європи. Для того, щоб здійснити цю місію АВЕК уважно стежить за розвитком подій в міжнародних торгових і ринкових умовах, а також зберігає тісні контакти з організаціями-членами, іншими європейськими зацікавленими сторонами і глобальними інститутами ЄС. Таким чином АВЕК гарантує, що його позиція буде врахована при розробці законодавства, яке може мати наслідки для галузі.

АВЕК є одним із засновників засновником Міжнародної ради у галузі птахівництва (ІРС). IPC був заснований в жовтні 2005 року і об’єднує лідерів галузі птахівництва зі всього світу для вирішення питань торгівлі, науки і поліпшення стосунків між країнами.

Більш детальна інформація про ІРС: www.internationalpoultrycouncil.org.

Мета АВЕК полягає у тому, щоб:

  • бути сильними і єдиними як Європейський сектор птахівництва, співпрацюючи і зберігаючи тісні контакти з нашими організаціями-членами;
  • підтримувати і розвивати міцні стосунки з Європейською спільнотою і з іншими як європейськими, так і міжнародними організаціями і партнерами;
  • створити рівні умови із загальноприйнятими міжнародними нормами і стандартами.

Структура АВЕК:

Секретаріат АВЕК заснований у Брюсселі в січні 2005 року і управляється Генеральним секретарем, паном Кейсом Верміреном, якому допомагають два політичні радники: пані Лаура Массей і пан Поль-Анрі Леві. Секретаріат АВЕК збирає і поширює інформацію з актуальних питань для організацій-членів. АВЕК Крім того, виконує функцію посередника і консультанта своїх членських організацій.

Пан Пол Лопес з Франції від жовтня 2014 – Президент АВЕК. Президент головує в засіданнях Ради і Генеральної Асамблеї і допомагає, коли це можливо, секретаріату у своїй повсякденній роботі. Президент АВЕК має трьох заступників: пан Філіп Уілкінсон з Великобританії, пан Пол-Хайнц Весйоган з Німеччини і Петро Kуліковскі з Польщі.

Членські організації представлені в Раді АВЕК одним членом ради директорів і одним членом серед заступників Голови Ради. Засідання Ради директорів проводяться чотири рази на рік. Річні Загальні збори АВЭК відбуваються впродовж місяця вересня і об’єднують в цілому більше 160 делегатів. Птахівникам, чиновникам і виробникам устаткування в ЄС пропонується висловити свої думки з важливих питань для птахівництва.

Дані Круглого столу «Малий і середній бізнес сільськогосподарських переробних підприємств. Проблеми Центральної та Східної Європи», що проводило Регіональне бюро для Європи і Центральної Азії Продовольчої та Сільськогосподарської організації (FAO) ООН у квітні 2011 р. у Будапешті щодо значення асоціацій і союзів показав, що більшість учасників є членами вітчизняних сільськогосподарських асоціацій.

Одна болгарська компанія є одночасно членом союзу консервної промисловості виробників Болгарії, асоціації малих підприємств та інших асоціацій підприємств. У Болгарії кожен харчовий продукт має свої асоціації, які надають інформацію і організовують зустрічі. Є два об’єднання переробників молока, і вони працюють разом. Існує також урядове агентство для представництва малого і середнього бізнесу на національному і міжнародному рівні, який організовує виставки. Обидва Македонські учасники є членами Македонської асоціації виробників, яка охоплює молочні продукти, м’ясо, крупи, фрукти і овочі, а також надає інформацію і організовує 3-4 зустрічі в рік. Один з румунських учасників віце-президент Національної федерації виробників сільськогосподарської продукції в Румунія, народний представник COPA COGECA в Румунії, і делегат Асоціації Росту Корів з Румунії. Один молдавський учасник є членом Асоціації виробників яблук і експортерів, створеної два роки тому для забезпечення лобіювання інтересів у владі, маркетингової підтримки і укладання контактів. У Хорватії є декілька асоціацій для кожного продукту. Асоціація первинної продукції є дуже сильною. Вона полегшує обмін інформацією і загальний експорт, здійснює представництво. В Угорщині Асоціація молодих фермерів організує поїздки, конференції і діалог з особами, що приймають рішення. Проте Об’єднання угорських виробників овочів і фруктів працює не дуже добре: відсутня ринкові можливості і є проблема з його керівництвом. Немає сільськогосподарських асоціацій в Грузії і Вірменії, але грузинський учасник є членом Асоціації харчового бізнесу. У Вірменії є Асоціація виробників сиру, і є плани створити сільськогосподарські асоціації. Виробники можуть обговорювати проблеми з колегами, і у разі запрошення, з Урядом.

Всі учасники підкреслили, що асоціації повинні здійснювати допомогу у представництві, конкуренції, маркетингу і організації виставок тощо. Учасники заявили, що створення міжнародного спілкування є дуже важливим. ФАО може зробити перший крок по створенню обміну досвідом на міжнародному рівні. Це добра можливість для малих і середніх підприємств. Майбутнє сільського господарства залежить від інвесторів у фермерів і підприємств.

Основні моменти від круглого столу можна резюмувати таким чином: б

  • більшість учасників були члени вітчизняної сільськогосподарської асоціації;
  • членство у комерційному партнерстві досить часто згадується, але використання його було обмежене;
  • частина підприємств були членами в декількох об’єднаннях;
  • деякі з учасників відмітили, що робота асоціацій не досить професійна і є обмежена у повноваженнях;

було також відмічено, що реальне використання і повноваження асоціації, як правило, нижче очікувань, і підприємства часто чекають чудес від них.

Сімсон О.Е. на замовлення ГС МСПКУ